tipy & triky
make-up
tipy & triky
produkty

Sarah Monzani, držiteľka Oskara v líčení pre film "Evita" prezrádza pár trikov: "Pri výbere nového make-upu si nezabudnite zobrať kozmetické zrkadielko. Potom si môžete vyskúšať farbu na tvári a skontrolovať ju aj von, pred obchodom na dennom svetle.

Odtieň, ktorý vyzerá v obchode pod umelým svetlom skvele, môže na dennom svetle vyzerať úplne inak."

"Najlepší make-up pre vás je ten, ktorý je skutočne neviditeľný po aplikácii na tvár v oblasti líc a sánky"

"Vytvorte si make-upový "šatník." Farba a potreby vašej pleti sa počas roka menia. Nie je vhodné používať jeden výrobok celých 12 mesiacov. Počas leta, keď je vaša pleť najtmavšia, používajte denný tónovací krém. V zime použite bledší odtieň a niečo medzi na jar a na jeseň."

"Na dosiahnutie dokonalého výsledku pleť vyčistite a použite hydratačný krém. Naneste farebný make-up do stredu tváre, na nos, líca a rozotrite smerom von dostratena."

"Pred každým líčením, pleť nezabudnite nakrémovať. Počkajte minútku, aby sa pleťový krém dobre vstrebal. Make-up sa tak bude ľahšie nanášať a tým zabránite vytváraniu rozdielov."

"Ak používate tekutý make-up, pred používaním ním potraste. Farebné pigmenty by sa mohli usádzať na dne balenia a výsledok by nemusel byť dokonalý."

"Pre perfektný výsledok roztierajte tekutý alebo tuhý make-up radšej prstami ako aplikátorom. Teplota vašich prstov lepšie "roztopí" make-up a ten sa potom lepšie vstrebe do pleti. Penový aplikátor, ktorým nanášate make-up, by mohol len zľahka prejsť po povrchu pleti a tým by mohol zanechať zbytočne šmuhy."

"Roztrite make-up rovnomerne na líca, čelo, nos, bradu a tiež na očné viečka. Začnite od nosa, po lícach smerom von. Použite tak málo make-upu, ako je len možné pre každú oblasť tváre."

"Trik pre žiarivý vzhľad: skúste použite dva odtiene make-upu. Naneste odtieň vašej prirodzenej farby, ktorý korešponduje s farbou vášho krku, po celej tvári tak ako obvykle. Potom naneste o trochu tmavší odtieň na nos, líca, bradu a čelo tak, aby ste z tmavšej farby vytvorili neviditeľný kríž cez vašu tvár. Táto technika zvýrazní a oživí prirodzenú farbu vašej tváre."

O ZNAČKE / E-OBCHOD / KONTAKT
MF