tipy & triky
očné tiene
tipy & triky
produkty

Sarah Monzani, držiteľka Oskara za make-up vo filme "Evita", vám prezradí pár trikov.

"Nanášanie a kombinovanie očných tieňov na viečkach môže byť niekedy zložité.

Ako základ preto radšej použite bledšie a jemnejšie odtiene, napr. Pale Pabble alebo Almond, ktoré aplikujte na celé viečko. Tým vytvoríte hladký matný povrch, na ktorý sa ľahšie nanášajú tmavšie odtiene."

"Iný trik pri korigovaní tvaru oka - jednoducho si predstavte, kam na vaše oko dopadá najviac svetla. Je to dôležité, aby ste správne vytvarovali dokonalý tvar očí."

Vpadnuté oči: na celé viečko použite svetlé očné tiene alebo korektor. Týmto trikom zosvetlíte a rozjasníte viečka. Pre zvýraznenie pohľadu naneste dve a viac vrstiev maskary.

Klesajúce viečka: na zvýraznenie mandľového tvaru oka tesne nad riasami naneste stredne tmavé alebo tmavé odtiene. Linku ťahajte až do vonkajšieho kútika oka. Tmavším tieňom zvýraznite asi jednu tretinu nadočnicového oblúka. Jemným štetcom farbu rozotrite od oblúka až k vnútornému kútiku oka. Celý efekt dokončite troškou bledého tieňa vo vnútornom kútiku oka. Oči tak budú vyzerať ešte väčšie a výraznejšie.

Výrazné viečka: máte ich vtedy, ak sa pozriete priamo pomocou zrkadla do očí a vidíte veľkú plochu viečok. Na miesto kam dopadá viac svetla, naneste jemnú šedú alebo hnedé odtiene aby ste vytvorili falošné tiene. Jemné svetlé tiene naneste na nadočnicový oblúk tak, aby opticky vystúpil a zvýraznil sa.

Malé oči: pamätajte, že ak orámujete oči ceruzkou alebo tieňom, oko sa tým opticky zmenší. Svetlé odtiene alebo korektor nad vrchnými riasami vaše oči rozžiari a otvorí. Nezabudnite na viac vrstiev maskary."

"Na zvýraznenie vnútorného očného kútika použite štetec alebo penový aplikátor. Pozerajte sa priamo do zrkadla, aby ste vytvorili čo najprirodzenejšie líčenie."

"Keď sa rozhodujete akú farbu tieňa použiť a na ktoré miesto, pamätajte na toto pravidlo: tmavé odtiene opticky prehlbujú a zmenšujú; svetlé odtiene rozjasňujú a zvýrazňujú. Myslite na to, že svetlejšie odtiene sú vhodnejšie, keď ich nanesiete na viečka a pod obočie; tmavšie tiene používajte na zvýraznenie očnej linky a kontúr oka.

O ZNAČKE / E-OBCHOD / KONTAKT
MF