tipy & triky
starostlivosť o nechty
tipy & triky
produkty

Sarah Monzani, držiteľka Oskara za make-up vo filme "Evita", prináša zopár trikov:

"Keď odstraňujete z nechtov váš starý lak, namočte vatový tampón do odlakovača tak, aby poriadne nasal.

Potom ním jemne zotrite zvyšky farby z nechtov, kým sa dôkladne neodstránia. Začnite s tou rukou, ktorou píšete."

"Vyberte si taký pilník na nechty, ktorý má tri alebo štyri odlišné plochy ako napr. drsná časť, jemnejšia a vyrovnávacia alebo leštiaca časť."

"Keď si pilníkujete nechty menej drsnou časťou, nikdy nepostupujte smerom dopredu a dozadu. Necht by sa tak poškriabal, poškodil a mohol by sa štiepiť. Hranu nechta pilníkujte vždy len jedným smerom, pokým necht neskrátite až do požadovanej dĺžky."

"Najideálnejší tvar nechtu, ktorý dosiahnete dokonalým pilníkovaním, je štvorcový tvar nechta s jemne zaoblenými hranami. Nepilníkujte si nechty do zužujúceho sa tvaru; to ich iba oslabí. Ak sa vám necht nalomí z bočnej strany, môžete pilníkovať aj z boku a zužovať tak ich prirodzený tvar."

"Ak máte nerovný povrch nechta, jemne ho šúchajte leštiacou časťou pilníka. Pilníkujte vždy len jedným smerom. Iba tak jemne odstránite z nechta nerovný povrch, posilníte nechtové lôžko a vytvoríte perfektne hladký povrch. Takto upravený necht je pripravený na lakovanie."

"Najlepší čas na odstraňovanie jemnej pokožky okolo nechtov je po kúpeli alebo umývaní riadu bez rukavíc. Jemne kožtičku zatlačte a oddeľte od nechta pomocou pomarančového drievka (manikúrovej paličky)"

"Nezabudnite použiť aj kvalitný krém na ruky, alebo špeciálny krém na jemnú kožtičku okolo nechtov. Najlepšie výsledky dosiahnete cez noc, keď vaše ruky odpočívajú. Pokožka okolo nechtov bude jemnejšia a dostatočne vyživená - len mäkká pokožka je zdravá pokožka."

O ZNAČKE / E-OBCHOD / KONTAKT
MF